Hakkımızda


“Sweet Sisters Cakes İstanbul” Melike ve Melda kardeşler tarafından 2012 yılında kuruldu. Kimyager olan Melda, Üniversite’de aldığı Besin Kimyası dersi ile pastacılık hayalleri kurmaya başladı. Amerika’da dil eğitimi aldığı süre boyunca katıldığı workshopların katkısıyla hayalindeki pastacılık işini gerçeğe dönüştürmeye karar verdi.

2011 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’nden (MSA) mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen restaurantlarından Ulus 29’ da önemli şeflerle çalıştı. Ardından, edindiği deneyimleri evinin mutfağında daha da lezzetlendirip “Sweet Sisters Cakes” olarak sizlerle paylaşmaya başladı.

Melike, Yeditepe Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Bir süre aile şirketinde çalıştıktan sonra University of California’da “Dış Ticaret Yönetimi” programına katıldı. Daha sonra kardeşinin yaptığı pastalardan ilham almaya başlayınca o da kendisini pastaların büyülü dünyasında buldu. Her zaman birbirlerini destekleyen tatlı kız kardeşler, bu sefer de “Sweet Sisters Cakes” için bir araya geldiler.

Modern & şık ya da klasik & zarif farketmez, görsel olarak çekici ve lezzetli ürünlerimizle özel anlarınızı unutulmaz kılmak için sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Pin It on Pinterest